Reference

 

Ze školení PRINCE2 Foundation jsem byla nadšená a odešla jsem z něj namotivovaná smysluplností projektového řízení. Ty tři dny byly náročné ale proběhly ve velmi příjemném a profesionálním ovzduší. Je náročné udržet zájem a pozornost posluchačů po celou dobu, ale Martin Klusoň s tím neměl vůbec žádný problém a navíc jeho příklady z praxe přiblížily a oživily probírané téma.
Školení mi dalo odborný základ, který jsem očekávala, ale také navíc nadšení pro další práci. Toto školení bez jakéhokoliv zaváhání doporučuju ostatním kolegům.

          

          Kateřina Šturmová
          Projektový manažer
          Česká pojišťovna

   
Kurs „programového řízení" byl pro mne přínosný ve 3 streamech: Programový management; Angličtina programového managementu a státní správy; Networking.
Ačkoliv jsem řídil vývojový program přímého bankovnictví v České spořitelně včetně migrace klientů (2004-6) a také projekt Karty sociálních systémů tzv. sKarta (2012-3) kurs mi přinesl mnoho praktických návodů v teoretické rovině a především strukturu jak řídit očekávání klíčových pozici programu a souvislosti mezi projekty. Díky fantastickému lektorovi, Johnu B Vivianovi, který má zkušenosti z privátního sektoru ze Spojených států a ze státního sektoru z Velké Británie nebyl kurs obsahově nudný, respektive byl díky jeho britskému humoru a nadhledu zábavný. Kurs bych doporučil všem, kteří dělají pro státní správu nebo přímo v této. Jsem přesvědčen, že metody, postupy a principy, díky kterým postavili v Londýně infrastrukturu pro olympiádu 2012 a nyní praktikují pro výstavbu infrastruktury pro MS ve fotbale v Kataru (2022), jsou aplikovatelné pro privátní i veřejný sektor. Doporučil bych proškolit takto profesionální projektové managery státní správy na lokální úrovni a stejně tak pro struktury EU v Bruselu.
V neposlední řadě vnímám jako velmi obohacující být 50 hodin v rámci týdenního praktického kursu se zkouškou s lidmi z oblasti IT a internet security, konsultingu a banky, kteří měli pestré profesní zkušenosti a různé úhly pohledu na řešení případových studií.
 
          Rostislav Schwarz
          NESS Czech
   
Při hledání společnosti, u které jsem chtěla absolvovat kurz PRINCE2 jednoznačně zvítězila Symphera a to zejména díky velmi pozitivním referencím od svých zákazníků. Můj výběr nezklamal, a i když jsem očekávala profesionální přístup a vysokou kvalitu, týden strávený s metodikou PRINCE2, jejím školitelem M. Klusoňem, ale i ostatními účastníky i tak předčil má očekávání jelikož byl navíc poučný a zábavný. Školení mne každopádně motivovalo vykonávat práci projektového manažera svědomitě a řádně a utvrdilo mě v tom, že kvalitní práce má smysl. Všem, co školení připravili, mockrát díky!

   

       Martina Jiráčková
       Project Manager                                                            Ideal Standard International

   
Zajímalo mne, jak efektivně zvládnout řízení portfolií projektů, co odborníci doporučují při strategických změnách v organizaci či jak takové postupy efektivně naplánovat a posoudit jednotlivé dopady.
Jsem rád, že jsem měl možnost navštívit první certifikační kurz tohoto typu MoP Foundation. Kurz splnil všechna má očekávání a věřím, že přínosy na sebe nenechají dlouho čekat :-)
Školení mohu vřele doporučit všem případných uchazečům už i z toho důvodu, že školení od Symphery bývají zárukou kvality.
 
       Andrej Cibulka
       Delivery Director
       Czech Republic, Slovakia and Eastern Europe
       CGI Slovakia
   
Kurzy PRINCE2 Foundation & Practitioner od Symphery hodnotím jako jedny z nejlepších kurzů, které jsem měl kdy možnost absolvovat.
Po přihlášení na kurz se Vám dostane servisu od několika milých slečen, které Vás organizačně připraví na průběh kurzu a vybaví Vás včas potřebnými materiály vč. instrukcí ke studiu před návštěvou školení.
Samotný kurz, který jsem absolvoval v pěti dnech, byl veden Martinem Klusoněm, který si dokázal udržet mou pozornost a zaujetí po celou dobu.
Přípravné materiály včetně knihy PRINCE2 jsou na profesionální úrovni a v průběhu školení vysvětleny takovým způsobem, že Vás spolehlivě připraví na průběh certifikačních testů.
Obsáhlá teorie je vysvětlována jednoduše, logicky a na příkladech z praxe, mnohdy i zábavným způsobem.
Opravdu jedno ze školení, které bych doporučil nejen kolegům, ale i nejbližšímu příteli :-)
      
       David Strnad
       Business analyst / IT PM
   
Než jsem kurz navštívil, měl jsem z metodiky rozporuplné pocity. Kolegové, kteří byli na kurzu PRINCE2 u konkurence, nemají k metodice až tak vřelý vztah. Zejména z toho důvodu, že způsob výuky, byl až tristní. Studenti byli nuceni se na tak náročné školení připravovat téměř sami a kromě certifikace, jim kurz nic jiného nedal. Jelikož jsem dostal doporučení na Sympheru, byl jsem zvědav, co mne čeká. Naštěstí se můj názor na metodiku PRINCE2 diametrálně liší a to právě díky špičkovému způsobu výkladu metodiky a vedení kurzu. P. Klusoň ví, o čem mluví. Nejen, že zná knihu PRINCE2 nazpaměť, reálně odřídil řadu projektů, což studentům velmi pomáhá v pochopení metodiky a její následné využití v praxi. Znalosti z kurzu ve své práci rozhodně využiji a díky za tuto zkušenost. Kurz pod vedením p. Klusoně jednoznačně všem, kteří váhají, doporučím.       
      Ondřej Motlík
      Software Development Group Manager
   
Rozhodně doporučuji nepodcenit u kurzu PRINCE2 přípravu :-). Já jsem díky souhře náhod nakonec neměl mnoho času na přípravu, nicméně výkon pana Klusoně mi velmi pomohl k rychlému pochopení základních skutečností a díky tomu se mi podařilo úspěšně složit zkoušku Foundation. Školení v podání pana Klusoně bylo určitě přínosné, a rád bych ocenil jeho profesionální přístup a pohotové reakce na dotazy, včetně case studies z reálného business prostředí.       
       Martin Růžička
       Incident Management Lead
       - EMEA region & ITSCM Global Lead
   
Jsem velmi rád, že kurz byl hodnocen ze strany účastníků Linaset veskrze pozitivně. Školení Úvod do PM jednoznačně splnil mé očekávání. Účastníci byli za tento kurz opravdu rádi a již jsem byl požádán o organizaci dalších podobných kurzů. Po kurzu jsme zahájili širší diskuzi nad řízením projektů a obecně problematikou projektů. Účastníkům kurzu toto školení otevřelo oči o šíři celé problematiky a souvislostí projektového řízení. Za pozitivní hodnocení kurzu jsem velmi vděčen především odbornému a lidskému výkladu ze strany školitele Martina Klusoně. Děkuji.      
      Marek Palla
     
Head of Project Management Office
   
Zúčastnil jsem se pod vedením Martina Klusoně ze společnosti Symphera kurzu PRINCE2 Foundation. Počáteční obavy z náročnosti kurzu, který ve třech dnech obsáhne velké množství informací a manažerských postupů, rozptýlil hned první den kurzu. Lektor Martin Klusoň mne překvapil svým přístupem, schopností přizpůsobit se složení účastníků kurzu a vyložit vše způsobem uchopitelným pro každého z nás. Jeho přesné citace textů "z patra" a skvělé příměry z praxe osvěžily výklad a udržely pozornost všech zúčastněných. Martin Klusoň mne dokonce motivoval i k plnění domácí přípravy, bez které by pro mne bylo složit závěrečné zkoušky jen velmi nesnadné. Kurz předčil všechna má očekávání a dal mi pro práci mnoho cenných znalostí a zkušeností. Kurz velmi rád doporučím dál.       
      Antonín Hladík
     
Project Manager
   
Na kurz PRINCE2 Foundation & Practitioner jsem šla trochu s obavou z náročnosti kurzu. Velice mile mě překvapilo, že i přes určitou náročnost a intenzitu kurzu se podařilo panu lektorovi Klusoňovi podat výklad a vysvětlit nám „studentům" věc srozumitelně, s důrazem na praktickou zkušenost. Nyní - s několikatýdenním odstupem od kurzu - si ještě více uvědomuji využitelnost metodiky PRINCE2 v praxi projektového manažera. Znalost metodiky PRINCE2 mě v praxi posouvá, umožňuje mi uvědomit si, co je v projektu důležité a na co „nezapomenout".   
      Zdeňka Kličková
   
 V roce 2013 jsem se pod vedením Martina Klusoně ze společnosti Symphera zúčastnila kurzu PRINCE2 Foundation a Practitioner. Počáteční obavy z náročnosti kurzu, který ve čtyřech dnech obsáhne velké množství informací a manažerských postupů, rozptýlil hned první den kurzu. Lektor Martin Klusoň mne překvapil svým přístupem, schopností přizpůsobit se složení účastníků kurzu a vyložit vše způsobem uchopitelným pro každého z nás. Jeho přesné citace textů "z patra" a skvělé příměry z praxe osvěžily výklad a udržely pozornost všech zúčastněných. Martin Klusoň mne dokonce motivoval i k plnění domácí přípravy, bez které by pro mne bylo složit závěrečné zkoušky jen velmi nesnadné. Kurz předčil všechna má očekávání a dal mi pro práci mnoho cenných znalostí a zkušeností. Kurz velmi ráda doporučím dál.      
      Zdeňka Pokorná
   
Pečlivě a delší dobu jsme vybírali dodavatele kurzu PRINCE2. Byl jsem vyslán jako první ze skupiny a jsem rád, že mohu říci, že jsme ve výběru nepochybili. Nešlo jen o získání certifikátu, jako prvotní záměr, ale metodika mne posunula v projektovém myšlení a ukázala chyby, které i zkušený projektový manager může dělat díky pracovní slepotě z jednotvárných projektů.
Ostatním kolegům kurz rozhodně doporučím. Je nutno podotknout, že na kvalitě školení se v obrovské míře pochopitelně podílí sám školitel. Díky Martinovi Klusoňovi, jeho způsobu výkladu, příkladům z praxe, osobním zkušenostem a celkovému pojetí dostává kurz jiný rozměr.
Kurz předčil má očekávání a získané znalosti lze jednoznačně uplatnit v praxi.
     
      Miloš Bílek
      Vedoucí oddělení projektů
      https://www.homecredit.cz/
   
Se Sympherou nás pojí dlouhodobá spolupráce. Je naším dvorním dodavatelem kurzů z oblasti projektového řízení jako např. PRINCE2, Agile, MSP, Earned Value Management… a dnes nám zkušení konzultanti pomáhají i se samotnými projekty.
Zpětná vazba mých kolegů hovoří jasně. Laťka spokojenosti a úspěšnosti je na vysoké úrovni, a to především díky kvalitám p. Martina Klusoně. Sečtu-li dosavadní přínosy, má pro nás spolupráce jednoznačně smysl a těšíme se na další společné zážitky.

    
       Andrea Hnátová

       Training & Development Coordinator

 
 
Spolupráce se společností Symphera jednoznačně splnila naše očekávání. Díky výborně přednesené metodice řízení projektů (PRINCE2) ze strany Martina Klusoně budeme schopni sjednotit jazyk na našich projektech, a to i přesto, že v našem oboru (věda a výzkum) není v ČR tolik využívána. Právě četnost uvádění příkladů z běžné praxe ze strany lektora činí školení a následné znalosti využitelné napříč obory. Mohu tak s jistotou říct, že investice do certifikace byla vhodnou investicí pro náš tým.       
       Roman Badík
      
Projektový manažer
   
Před realizací tohoto školení jsme vybírali vhodné řešení, absolvovali ukázky kurzů u různých firem. Jsme rádi, že jsme finálně rozhodli pro spolupráci se společností Symphera, která kurz přizpůsobila našim specifickým požadavkům. V minulosti jsme vedli menší či větší projekty spíše intuitivně a docházelo ke zbytečnému pochybení z neznalosti této problematiky. Absolvovaný kurz "Projektového managementu" přispěl k získání ucelených informací z této oblasti, především jak postupovat při tvorbě projektu a jak správně koordinovat již rozběhlý projekt (plánování, organizování, stanovení rizik, řízení a zajištění zdrojů potřebných k dosažení stanovených cílů, uzavření a zhodnocení projektu, atd.). Poděkování patří především lektorovi Martinovi Klusoňovi, který nás zajímavě provedl tímto tématem a zároveň kurz oživil bohatými praktickými zkušenostmi.
Kurz jednoznačně splnil naše očekávání a potřeby a získané znalosti lze skvěle uplatnit v každodenní pracovní praxi.
      
       CCFT Services, s.r.o.
       (Francouzsko-česká obchodní komora)

       Jaroslav Hubata-Vacek
      
Director at Chambre de Commerce Franco-Tcheque
   
Symphera je v ČSOB známá jako důvěryhodný dodavatel a opět nás nezklamala. Potřeboval jsem pro svůj útvar projektových manažerů aktivitu, která by je na straně jedné posunula v oblasti jejich vlastní sebereflexe i motivace a současně na straně druhé mi poskytla nezávislý pohled na profesní kvalitu jednotlivců v týmu.
Díky PM Assessmentu jsem získal komplexní zhodnocení kompetencí interních projektových manažerů, nezávislý odborný pohled, srovnání s trhem včetně doporučení oblastí pro další rozvoj.
Ve výsledné detailní zprávě pak kolegové kromě jiného mají možnost zjistit, jak si stojí v porovnání jejich kompetencí s trhem, což také velmi ocenili.
Spolupráce s kolegy ze Symphery naprosto splnila má očekávání.
Je fajn mít za zády tým profesionálů, kteří vědí, co dělají... a dělají to dobře.
       Československá obchodní banka, a.s.
       Marek Kmoch
       Výkonný manažer útvaru
       Podpora řízení projektového portfolia
   

Pečlivě jsem vybíral dodavatele kurzu PRINCE2. Po mé účasti na kurzu nezbývá než konstatovat, že má volba byla správná.
Kurz naprosto splnil má očekávání a možná i některá předčil. Způsob vedení výuky "suché metodiky", lektorova obrovská znalost dané problematiky a jeho prokazatelné zkušenosti z praxe hovoří za vše. Kurz nevnímám jako snahu získat "pouze" certifikát, ale posunul mne v mém myšlení a možnostech. Mohu-li, Sympheru vždy velmi rád doporučím jako špičkového dodavatele školení.

        
       Marek Mach
       Senior projektový manažer
   

Mne i skupinu kolegů zajímaly především principy a omezení v případě použití agilního přístupu při řízení projektů a tyto znalosti jsem si také odnesl. Mohu s jistotou říci, že certifikační kuzr Agile Foundation nám splnil naše očekávání a dojmy byly vesměs pozitivní. Obsahově se celý tým posunul zase o kousek dál a o to více mne těší, že celá skupina uspěla i u závěrečné zkoušky Foundation. Můžeme se tak těšit na další certifikát stvrzující naše nové znalosti.
      
      
       Michal Baxa
       Project manager
   
Školení Prince2 pod taktovkou společnosti Symphera bylo skvěle podané a v průběhu všech 3 dnů se probíraná látka prošla s nadhledem, ale kvalitou, která je nutná pro složení zkoušky. Oba školitelé byli schopni přidat postřehy z praxe, což významně pomohlo k pochopení jednotlivých oblastí a osvětlení zádrhelů, které by čistým výkladem metodiky možná zůstaly nepochopené. Přístup společnosti je naprosto profesionální a nejedná se jen o samotné školení, ale o celkovou organizaci. Zůstává ve mně pocit, že jsem důležitým zákazníkem.        Československá obchodní banka, a.s.
       Jan Svoboda
       Projektový manažer
   
Školení bylo naprosto úžasné. Jsem nadšena profesionálním přístupem a samotným obsahem školení, které bylo protnuto příklady z praxe. Pomohly mi v ucelení mé představy o zavedení metodiky na projektech.
Považuji za velmi přínosné, že lektor není pouhým vypravěčem teoretikem, ale sám disponuje bohatou praxí, o kterou se s posluchači dělí. Školení pak dostává jiný rozměr. Rozhodně jsem dostala to, co jsem očekávala a chtěla znát.
Určitě Vás doporučím dál, přesně tak jak jsem dostala výborné reference já na Vás.
      KBC Group NV Czech Branch
      Lucie Hörzenberger-Tečová

      Koordiátor změnových řízení - senior
   
S Martinem Klusoněm a Sympherou spolupracujeme už několik let na vzdělávání členů projektové kanceláře. Na Martinově přístupu dlouhodobě oceňujeme jasný výklad prokládaný reálnými zkušenostmi a případovými studiemi. Co ovšem považuji za unikátní je Martinova schopnost skutečně ušít každé školení na míru požadavkům, což je v našem případě potlačení teoretické přípravy a maximalizace učení zážitkem, zejména formou hraní rolí. Užitečnost tohoto přístupu a preciznost přípravy ze strany Martina se ukázaly při nedávno proběhnutém tréninku na téma Contract and management and negotiation. Šlo o výtečně připravené komplexní cvičení, kdy se proti sobě utkaly týmy s rozdílnými cíly pro vyjednávání, které navíc byly konfrontovány s očekáváními senior managementu, představovaném Martinem. Martin prokázal své dlouholeté zkušenosti na obou stranách barikády a důkladně prozkoušel vyjednávací dovednosti členů týmů a schopnost kreativně nalézt win win řešení. Je samozřejmé, že podobně vedená školení jenom přispívají k rozhodnutí dál pokračovat ve vzájemné spolupráci, která neustále dodává nové a nové impulsy a zkušenosti.

     
      Jan Macek

      Senior Director Program Management

   
Kurz byl pro mě velmi podnětný a děkuji jak firmě, tak zejména osobně Martinovi Klusoňovi. Jeho entuziasmus a přístup ke školení je fantastický.      
      Ing. František Hubálek
     
Head of Games and Bets dpt.
   
Školení MSP od Symphery nám ukázalo, proč mnohé naše programy pro řízení změn selhaly ještě před jejich dokončením, a co je potřeba učinit, abychom dosáhli úspěšných změn.
Řídili jsme se doporučenými kroky, díky kterým jsme zvýšili procento úspěšných změn a to nám pomohlo dosáhnout plánované benefity. Díky kurzu jsme také mohli lépe identifikovat chyby a nastavit nápravná opatření včas včetně např. zastavení celého programu, což přineslo značné úspory finančních prostředků i vynaloženého úsilí.
     
      Ivo Horský
      VP Engineering
   
I přesto, že nejsem typický projektový manažer, měl jsem naprosto jasno ve výběru kurzu PRINCE2. Mým největším motivem byla snaha sladit jazyk se zákazníkem a dodat mu produkt jako řádný projekt. Kurz mne i díky osobnosti p. Klusoně velmi obohatil a jednoznačně vnímám, že jsem se posunul o kus dál. Jsem rád, že jsem se rozhodl absolvovat školení u společnosti Symphera a věřím, že to nebyla spolupráce poslední.     
      Petr Kadlec
      Senior consultant
   
V červnu 2013 jsem absolvoval dvoudenní (třetí den je zkouška) přípravný kurz na Prince2 Practitioner vedený lektorem p.Martinem Klusoňem. Vzhledem k tomu, že od složení zkoušky Foundation již uplynul nějaký ten pátek, potřeboval jsem metodologii znovu zrekapitulovat. Přes prvotní pochyby, zda je toto ve dvou dnech vůbec možné, kurz vedený p.Klusoňem předčil má očekávání. Na každém tématu bylo přesvědčivě vidět, že lektor ví o čem mluví s tím, že dokáže "vypíchnout" to nejdůležitější pro samotnou zkoušku. Panu Klusoňovi tedy patří můj velký dík za dobrou přípravu, stejně tak paní Rejsové za skvělou organizaci.      
       Vladimír Měchura
       Customer Project Manager
   
Kurz PRINCE2® Foundation od společnosti Symphera byl pro mě velmi pozitivní zkušeností. Náš školitel si dokázal udržet pozornost posluchačů celé 3 dny kurzu a se zjevnou lehkostí je prováděl poměrně obsáhlým učivem. Věřím tomu, že vysoké výsledné skóre, které naše skupina jako celek získala, je jen svědectvím toho, že mezi silné stránky pana Klusoně patří nejen jeho vynikající školící schopnosti, ale že má zjevně také množství zkušeností ze všech úrovní projektového řízení. Toto kurzu dodalo reálnou přidanou hodnotu přesahující pouhé získání certifikátu. Co se týče vlastního obsahu kurzu, hned další týden jsem velké množství získaných informací mohl uplatnit na projektu, který právě procházel svojí úvodní fází.


      
       Bram De Backer
       Business Transformation Consultant

 

   

Se Sympherou nás pojí dlouholetá spolupráce a díky této zkušenosti i jednoznačná spokojenost.
Letos jsme se ve spolupráci posunuli zase o něco dále. Kromě pravidelného vzdělávání našich kolegů nám Symphera pomáhá i na projektech.
Tentokrát jsme se podívali na hodnocení výkonnosti vybraných projektů v rámci banky. Záměrem analýzy byla identifikace hlavních neduhů v oblasti projektového řízení a definice doporučení vedoucí ke zlepšení dodávek projektů.
Analýzu jsme s odborným dohledem Symphery prováděli dle maturitního modelu PRINCE2® a v souladu s postupy nejlepší praxe. Zkušenosti a odborné znalosti konzultantů nám pomohly lépe porozumět kontextu a efektivně uchopit celou analýzu v relativně krátkém čase a s přínosným výsledkem.
Opět vnímám, jak užitečné je pracovat s profesionály. U Martina oceňuji zejména jeho nepopiratelné zkušenosti z praxe, které umí velmi jednoduše a naprosto srozumitelně předat.
Těší mne, že mohu znovu říci: „Díky, Symphero!"

       Československá obchodní banka, a. s.
       Tomáš Vršťala
       Director, Demand Management Office
 
V roce 2013 jsem absolvoval kurz PRINCE2, který vedl Martinem Klusoň. Kurz byl rozdělen na dvě části, jež se konaly s několikatýdenním odstupem a jichž se účastnily různé skupiny studentů.
Lektor prokázal dobrou teoretickou znalost metodiky PRINCE2 a také její uplatnění na příkladech z reálného života, se kterými studenti postupně v průběhu kurzu přicházeli. Zvláště jsem ocenil, že při výkladu používal různé techniky, díky nimž byla výuka zajímavější a efektivnější. Studenti si tak lépe zapamatovali klíčové informace. Aktivity byly přiměřené předmětu kurzu. Pan Klusoň nechával studenty často diskutovat. Diskuze byly dobře řízeny a vždy měly jasný a srozumitelný závěr.
V obou částech kurzu Martin Klusoň aktivně pomáhal studentům i s přípravou na konkrétní zkoušku PRINCE2 (Foundation i Practitioner). Výkon Martina Klusoně jako lektora kurzů PRINCE2 překonal má očekávání.

 

    
      Vojtěch Wostrý
       Business Manager HTTS
   
Charizma pana Klusoně a vhodně zvolený způsob vedení kurzu Úvod do projektového řízení dělá z běžného semináře příjemnou zábavu. Příklady z praxe dodávají kurzu zajímavý věcný obsah. Teoretické znalosti lektora pak vypovídají o jeho odborné erudici. Dohromady se tedy jedná o velmi přínosné školení, především díky osobnosti pana Klusoně.

     
      Zdeněk Borovka
       Project manager
   
Ačkoliv je kurz MSP velmi intenzivní, školení pod taktovkou zkušeného lektora pana Johna Viviana vnímám jako velmi přínosné. Zaujalo mne, jak stravitelně školitel doplňoval „suchou" teorii praktickými zkušenostmi, a tím zdůraznil logiku celé metodiky.
Kurz hodnotím jako velmi užitečný z pohledu posunutí mých dosavadních odborných znalostí i přestože nejsem schopen MSP model v aktuálních praktických podmínkách okamžitě a plně využít, posun v myšlení ohledně způsobu prosazování a realizace komplexních změn jsem začal uplatňovat - a s pozitivními výsledky.
Dnes mohu s jistotou říci, že jsem velmi spokojen s volbou kurzu od společnosti Symphera. Děkuji!
     
      Petr Charypar
       PQIT / Head of Processes and Quality team
   

Školení PRINCE2 Foundation mne nejen skvěle připravilo na zvládnutí zkoušky, ale pomohlo mi pochopit základní principy metodiky. Martin Klusoň je výborný školitel, který nám na množství příkladů z praxe přiblížil jednotlivé fáze projektového řízení a ukázal nám, jak skloubit teorii s praxí. Školení u společnosti Symphera mohu vřele doporučit.

      
       Branislav Beneš
        Delivery Manager, Capgemini Czech Republic   

   


Kurz Project planning byla moje první a teď už vím, že jistě ne poslední zkušenost jak se společností Symphera, tak se samotným školitelem Martinem Klusoněm.U pana Klusoně jsem obdivovala nejen jeho flexibilitu upravit obsah školení na místě tak, aby vyhovoval valné většině školených, ale zároveň lehkost a profesionalitu, s jakou byl schopen obecenstvo zaujmout jak teorií samotnou, tak i praktickými příklady.


      
       Martina Mecerová
        CPM Project Manager, Centralized Project Management   

   

Školení PRINCE2 od společnosti Symphera považuji za kvalitně připravené a velmi přínosné. Martin Klusoň dokáže zajímavě předat excelentní znalosti o metodice, ale také především své praktické zkušenosti.     
      Martin Potančok

        Project Manager  

 

 

Měl jsem možnost absolvovat několik školení pod taktovkou Martina Klusoně. Konkrétně kurz zaměřený na přípravu PMI certifikace, dále simulační hru „The Challenge of Egypt" a taktéž školení zaměřené na tzv. „Stakeholder management".
Všechna školení převýšila naše očekávání, školení jsou vynikajícím způsobem připravena jak obsahově, tak doplněna podpůrnými materiály. V každém momentě je naprosto zřetelné, že jste se dostali do rukou profesionálů v dané oblasti.
Pakliže bych se měl zaměřit na osobu Martina Klusoně, tak lze hodnotit pouze v superlativech. Martin je schopen v průběhu školení skloubit hluboké teoretické znalosti metodik, principů, technik spolu s jeho jedinečnou praxí v dané oblasti. Parciální problematiku vysvětluje lidskou řečí, doprovázenou zkušenostmi z praxe a doplněnou bazickými příklady, které byť složitější problematiku přiblíží jednoduše, výstižně, zapamatovatelně s možností okamžitého vytvoření asociace s konkrétními situacemi z praxe.
Pokud tedy spojíme obsahovou náplň kurzu, kvalitu přípravy podpůrných materiálů, profesionální organizaci zaměřenou na potřebnou míru detailu a osobu Martina Klusoně, tak si dovolím konstatovat, že dostáváme to nejlepší, co aktuální trh nabízí.
Pokračování spolupráce s Martinem a společností Symphera je pro nás i do budoucna nezbytným nástrojem zvyšování kvality znalostí členů našeho týmu, dovedností, a v neposlední řadě motivací pro zaměstnance samotné.

     
      Petr Mahdal

        Program Director

 

 

 Martin Klusoň je prvotřídní školitel. Na základě dlouholetých zkušeností v oblasti projektového řízení má přehled i o reálných problémech na projektech a dokáže  vtipně a zajímavě předat své zkušenosti s tím, jak přednášenou metodiku přizpůsobit na míru aktuálním projektům. Vaši firmu rád doporučím svým přátelům a kolegům.

       Zdeněk Procházka
      
Team a Product manažer

   
Celý týden školení s materiály PRINCE2, které nejsou vždycky zábavné, se může stát brzy únavným. Avšak nikoliv s lektorem Martinem Klusoněm. Martin má schopnost udržet pozornost účastníků díky praktickým příkladům i během nudných pasáží. Klíčové rady, jasné a výstižné shrnutí nejdůležitějších bodů školicích materiálů účastníkům naší skupiny napomohlo k dobrým výsledkům vlastních zkoušek.

Symphera, a Martin obzvlášť, mi nastavili standard pro školení PRINCE2. Pokud bych byl požádán zorganizovat další školení PRINCE2 nebo jakékoliv jiné navazující, Symphera by byla první, na koho bych se obrátil.

     
      Ronald van der Meulen
     
Global Customisation Team Manager
      Acision Netherlands
 
"Simulační hra "The Challenge of Egypt" je velmi dobrá simulace reálného běhu velkého projektu - tým se potýká s časovým stresem, nutností spolupracovat, pomáhat si a současně udržet management informovaný a hlavně dodat. Hra vytváří dojem takové skutečnosti, že není prostor něco „předstírat" - naučené poučky jdou stranou a každý se chová jako ve skutečnosti. I pohled zvenku a zpětná vazba je velmi přínosná jak pro každého jednotlivce tak pro celý tým. Nevím, jestli bylo výhodou či nevýhodou, že tým se zná a i v reálu spolu pracuje - respektování skutečných struktur a vazeb bylo po většinu času více či méně patrné.
Každopádně ten den považujeme za nejen příjemý ale i vysoce přínosný."
       Československá obchodní banka, a. s.
       Jana Púllová
       Project Manager
 
"V roce 2011 jsem se zúčastnila školení PRINCE2®  od společnosti Symphera, které přípravili na míru pro naše zaměstnance. Martin Klusoň je skvělý řečník, který dokáže obohatit probírané téma zajímavými příklady z praxe a udržet tak pozornost lidí v průběhu celého školení. Přestože byl kurz velice náročný (jak samotný kurz, tak i domácí příprava), všichni kolegové na něj rádi vzpomínají. O výborné úrovni kurzu svědčí i výsledky zkoušek; z 65 účastníku, zkoušku úspěšně složilo 63 lidí. Velké díky patří i Martinovým kolegům za perfektní organizaci školení."

     
      Tereza Matoušková
       Project Support Office Manager
   
Osobně doporučuji účast na školení PRINCE všem zájemcům o komplexní školení projektového řízení. Martin Kluson je špičkový expert, který dokáže předat jak formální metodiku řízení projektu, tak ji obohatit vlastními zkušenostmi a vypíchnout potenciální slabiny v projektech. Kvalita školení, organizace a podpora celého tymu Symphery vytvořila příjemnou atmosféru během celého školení a přispěla k úspěšnému složení finálních zkoušek PRINCE2®.

     
      Marika Hačecká
       EU Marketing, CRM, Deutsche Telekom AG
   
"Vedení kurzu „Úvod do projektového řízení" pod taktovkou Martina Klusoně naprosto naplnilo naše očekávání. Celý vyškolený tým ocenil Martinovo znalosti a zkušenosti z projektového řízení. Martin jako lektor dokáže posluchače zaujmout, vtáhnout do děje a na praktických příkladech ukázat, jak lze jednoduše převést teorii do praxe. Oceňuji jeho schopnost udržet pozornost všech účastníků školení a to i po obědě :).
I s odstupem času mohu říci, že kurz byl dobrou investicí. Bude nám potěšením se Sympherou opět spolupracovat."

      
       David Herboczek
       Regional HR Manager
 
"Se společností Symphera s.r.o.  a lektorem panem Martinem Klusoňem jsme navázali spolupráci v roce 2010. Zaujal nás zejména svou profesionalitou a praktickými zkušenostmi s řízením projektů v prostředí implementace informačních systémů.
Na podzim 2011 jsme se rozhodli, po osobní zkušenosti s účastí na otevřených kursech lektora, naplánovat interní seminář k problematice vedení projektů dle metodiky PRINCE2® pro klíčové zaměstnance oddělení řízení projektů. Tento seminář hodnotíme jako velmi kvalitní, zaměřený na praktické využití metodiky PRINCE2® pro potřeby společnosti KVADOS, a.s.
Jak sdělili účastníci semináře -  „Lektor ví, o čem mluví", což vnímáme jako největší přidanou hodnotu realizace tohoto kursu."
    
        Martin Hamala
        Ředitel oddělení projektů společnosti
 
"Vždy jsem říkal, že nikdo nemůže dostat lepší školení na Projektový Management než to, které dělá Martin Klusoň. Teď se o tom přesvědčili i samotní manažeři v mém týmu. I když bylo školení, včetně závěrečné zkoušky Practitioner, poměrně náročné, obrdžel jsem od všech jen pozitivní zpětnou vazbu. Jednohlasně byli nadšeni! Díky za výbornou spolupráci!"


       
        Radomír Antoš
        VP Engineering, Brno
 
"Vypadá to, jako by nám certifikační školení PRINCE2® společnosti Symphera bylo ušito přímo na míru a to především pro naše potřeby v rámci v operačního prostředí AGILE, ve kterém pracujeme. Školení mělo mimojiné i vliv na naši týmovou práci, pomohlo nám sjednotit různé projektové týmy a funkční skupiny a vytvořit jednotný a zaběhnutý celek."


        
        James Nichols
        Team Manager, USA, Virginie
 
"Školení PRINCE2® společnosti Symphera mohu vřele doporučit všem zájemcům, kteří ve své praxi potřebují aplikovat strukturovaný přístup k řízení projektů. Kurz byl systematicky uspořádaný, a i když se z velké části jedná o teoretický výklad metodiky, troufám si tvrdit, že díky talentu, zkušenostem a energickému přístupu lektora p. Klusoně, si lze veškeré informace perfektně ucelit a to v poměrně krátkém časovém úseku. Pro snadnější zvládnutí kurzu rozhodně doporučuji, nepodcenit přípravu před kurzem, a vyvarovat se tak zbytečnému stresu. Děkuji za nový pohled na řízení projektů, těším se na využití všech poznatků v praxi."

     
      Vladimír Vojtíšek
      Country ICS Manager
      TNT Express Worldwide, s.r.o.
 
"Martin Klusoň není jen výborný přednášející, ale především profesionál se spoustou zkušeností. Školení Projektové plánování obsahovalo vyvážený mix teorie a praxe, měli jsme možnost probrat naše problémy z konkrétních projektů a vyřešit je v kontextu probírané problematiky. Stejně tak byla celá metodika PRINCE2® vysvětlena na konkrétních příkladech z Martinovy mnohaleté praxe. Školení mělo veliký přínos pro mě i pro můj tým."

         Československá obchodní banka, a. s.
         Jan Novák
         
          Manažer

 

"Na školení Projektové plánování s panem Klusoňem vzpomínám jako na jedno z nejlepších školení, které jsem kdy absolvovala. Z osoby pana Klusoně je naprosto zřejmé, že je člověkem na správné místě, že není teoretik a přednašeč naučených znalostí, že má za sebou praxi, která je pro školitele tak moc důležitá. Školení vedl naprosto profesionálně a způsobem, který zaujme a nenechává vás usnout ani po obědě :). Filozofie projektového plánování (přístup k plánování projektů) mi navíc přišla použitelná nejen na projekty, ale obecně na pracovní úkoly, se kterými se člověk denně setkává."

         Československá obchodní banka, a. s.
         Petra Kubrová
         Finacial Analyst

 

"
Chtěl bych Vám poděkovat za perfektní organizaci kurzu PRINCE2®, za jeho průběh a profesionalitu, s jakou kolega ke kurzu přistoupil. Musím konstatovat, že již dlouho jsem se s podobným přístupem v rámci školení nesetkal a jsem velmi potěšen, že na českém trhu existuje firma Vaší kvality. Příprava na certifikaci je z mého pohledu hodně náročná,ale kolega ji zvládl více než na výbornou a dokázal nám utřídit velké množství informací ve velmi krátkém časovém horizontu. Pokud se mě někdo zeptá na můj názor, Vaši firmu doporučím."

                   
         Pavel Kvasnička       
         Head of Project Management
         Kapsch Telematic Services spol. s r.o.

 
"Školení PRINCE2® Foundation pro mne bylo velmi přínosné a pomohlo mi ucelit si důležité pojmy a vazby v rámci řízení projektů. Oceňuji kvality lektora a jeho způsob prezentace na snadno pochopitelných příkladech z praxe. Přestože je svou povahou školení velmi náročné, bylo dobře "stravitelné" :). Do budoucna jistě rád využiji dalších školení společnosti Symphera."

                
         Ing. Filip Rychetský
       
         Vedoucí projektu
 
"S hlubokou úctou přistupuji ke školení samotnému tak i lektorovi panu Klusoňovi. Přestože jde v rámci kurzu především o precizně popsanou metodiku vedení projektů, kterou by mohl de facto prezentovat jakýkoli zkušený prezentér, praktický přínos dokladovaný na zkušenostech a poznatcích pana Klusoně byl tak vhodně namíchaný, že metodika dostala další rozměr, bez kterého by chápání podstaty bylo mnohem obtížnější. Každopádně potvrzuji dopředu kurzem avizovanou nutnost se na kurz důkladně připravit - jedině tak je možné se v rámci kurzu zaměřit na detaily metodiky, které by jinak zanikly v hrubých rysech."

           
         Ing. Pavel Kořenek, Ph.D.
        
         Project Portfolio Manager

 
"Musím konstatovat, že obsah i vedení kurzu PRINCE2® Martinem Klusoněm byly na špičkové úrovni, takto si představuji ideálně zpracované školení. Hluboká znalost problematiky je pro Martina Klusoně samozřejmostí, zejména tedy oceňuji schopnost školitele aktivně zapojit všechny účastníky i do na první pohled méně zajímavých témat. I díky vtipnému podání jeho vlastních zkušeností z praxe, které jsou tak velmi dobře zapamatovatelné, vytvořil velmi příjemnou a konstruktivní atmosféru.
Výsledek mé Foundation i Practitioner zkoušky jen potvrzuje, že to byl správný přístup."

        
         Filip Kupsa
         
         Project Manager

 

"Úroveň poskytnutého školení lze jednoznačně označit jako nadprůměrnou. Martin Klusoň se v metodice PRINCE2® velmi dobře orientuje a co víc, posluchačům dokáže efektivním způsobem předat informace potřebné pro osvojení metodiky a složení certifikační zkoušky."


       
         Miroslav Král
         Junior Project Manager

 
"Kombinovaný kurz Foundation a Practicioner PRINCE2® byl skvěle zorganizovaný. Školení pro mě bylo velmi přínosné a navíc jsem si ho i velmi užila. Zvláštní poděkování patří našemu lektorovi, panu Martinu Klusoňovi a jeho velmi přátelskému a milému týmu. Vaši společnost jistě doporučím svým kolegům i přátelům."

         Freelancer
         Kamilla Amirova
         Project Manager
 

"Ráda bych poděkovala panu Klusoňovi za výborný výklad metodiky PRINCE2®, díky kterému si troufám říci, že jsem úspěšně zvládla složení zkoušky úrovně Practitioner. Nemalé díky ale patří také podpoře ze strany společnosti Symphera, která fungovala velmi pružně a motivovala nejen k úspěšnému zvládnutí certifikačního kurzu, ale také k přípravě, která je před a během tohoto kurzu velmi nutná. Tedy alespoň z mého pohledu. Ještě jednou, děkuji!"

       
         Romana Musilová
         Project Manager

 

“Milý Martine,

i když jsem již zpět v zaměstnání, stále jsem ještě plná dojmů ze školení a uvědomuji si, jak moc na mě zapůsobil profesionální a efektivní přístup, který jste ke školení v Maastrichtu zvolil. Samozřejmě nemohu opomenout i fakt, že jsem úspěšně složila závěrečnou zkoušku. Nyní nezbývá nic jiného, než usilovat o převedení nabytých zkušeností do praxe.
Domnívám se, že bych Vám měla ještě jedou poděkovat – opravdu moc děkuji!”

 

“Martina Klusoně znám již řadu let, ať už jako kolegu z firmy nebo školitele společnosti Symphera. Jeho školení jsou podepřená mnohaletou praxí velmi úspěšného projektového manažera a je to na nich znát.”

 

“Naše společnost se rozhodla pro PRINCE2® jako standard pro řízení projektů. Kurz, kterého jsme se s mými kolegy zúčastnili, byl velmi hodnotný a způsob, jakým byl proveden nás mile překvapil. Špičkový školitel, bohaté materiály i prostředí hotelu stanovili vysoký standard a zpříjemnili proces učení a přípravy na certifikační zkoušku. A vůbec nejlepší byly moučníky.”

 

“Martin Klusoň je určitě jedním z nejlepších školitelů, pokud ne tím vůbec nejlepším, který pro nás pracuje, a to z pohledu účastníků školení i jejich liniových manažerů. Perfektně zná metodiku, jeho vlastní projektové výsledky vzbuzují respekt a dokáže své znalosti předat účastníkům kurzů.”

 

“K osvojení metodiky PRINCE2® mi pomohlo pěkně postavené školení a profesionální přístup Martina Klusoně. Je to srozumitelný a prakticky použitelný kurz, při kterém pochopíte, proč se PRINCE2® těší takovému respektu. Myslím, že je to skvělý nástroj pro každého, kdo chce udržet pod kontrolou rozsáhlý a komplikovaný projekt.”

 

“Pokud chcete mít jistotu, že věci budou udělány včas, správně a tak, aby s tím byli spokojeni i uživatelé, je PRINCE2® nejlepší dostupná metodika řízení IT projektů. Někomu se může zpočátku zdát komplikovaná, ale my jsme měli tu výhodu, že jsme byli výborně vyškoleni. Školením Martina Klusoně prošla velká část IT týmu, což dnes hodnotím jako skvělé rozhodnutí.”

 

“Díky mnohaleté zkušenosti s projekty poznám rozdíl u řádného projektového řízení. PRINCE2® takový rozdíl nabízí. Měl jsem štěstí, že mě školil Martin, protože nám dokázal, jak bohaté zkušenosti má, a že je schopen přenést tyto zkušenosti na účastníky, čímž prokazuje i svoje kvality v roli školitele.”

 

“Martin patří bez nadsázky mezi nejlepší evropské školitele metodiky PRINCE2® a reakce účastníků jeho kurzů tomu odpovídají. Pochvalují si jeho pragmatický přístup i schopnost srozumitelně přiblížit komplikované záležitosti.“

 

“S Martinem Klusoněm a společností Symphera spolupracujeme rádi. Pomáhá nám aplikovat osvědčené principy řízení projektů a lidí tak, aby směřovaly k optimálnímu využití zdrojů a k tomu, že naše dodávky budou realizovány včas a ve špičkové kvalitě.”

 

Díky tomu, že kurz kombinuje přístupy PRINCE2 a SCRUM, akcentuje využití nejvhodnějších technik pro práci. Mohu říci, že široký profesní záběr lektora (Přemysl Mika) byl velkým přínosem během kurzu a umožnil nám konzultovat jak konkrétní situace, tak mně osobně třeba i rozšířil pohled na práci s agilními týmy. Děkuji celému Symphera s.r.o. týmu.

 

I have had absolute pleasure to participate on Prince Foundation course prepared by Symphera s.r.o.. For me as for long time linear manager, who changed sides and now is working in consulting it was great experience and kind of game changer. I am really looking forward for next course with these guys!

 

In December 2019 I completed PRINCE2 Foundation course provided by Symphera s.r.o. to get ready for the certificate and I have to say I was amazed by its quality and way it was organized. The lecturer Martin was highly professional, knew what he is talking about and was able to connect the theory with practice. Also their goal is not just to teach the people basics so they can pass the test, but they mainly put the emphasis on quality. I can not imagine the course could be done any better... Next time I will definitely only go to Symphera for educational purposes. Thanks a lot!!

 

V listopadu 2019 jsem absolvoval 5-ti denní kombinovaný kurz PRINCE2 Foundation + Practitioner, dle lektora společnosti Symphera s.r.o. Martin Klusoň tzv. "hell week". Musím říct, že peklu se týden strávený v prostorách pražského hotelu Diplomat vůbec nepodobal, ba naopak! Za celou svou kariéru jsem ještě nikdy nezažil takto výborně připravené a perfektně zvládnuté školení. Martinův neobyčejně profesionální, ale zároveň velice lidský přístup ke všem účastníkům kurzu měl za následek to, že jsme na konci kurzu všichni úspěšně složili certifikační zkoušku PRINCE2 Practitioner. Martinova perfektní znalost metodiky, spolu se schopností srozumitelně a trpělivě vysvětlovat, a hlavně velice úspěšně motivovat účastníky kurzu k zapojení se do diskuzí a k samostatnému přemýšlení nad problémy a otázkami, vedla (mimo jiné) k tomu, že se ani jedinkrát během kurzu nestalo, že by už jednou vyřčený dotaz zůstal nezodpovězen. Navíc dokázal Martin vždy uvést jasný příklad z praxe, srozumitelný všem účastníkům kurzu, přestože každý z nás byl z úplně jiného průmyslového odvětví. Rozhodně to nebylo poslední školení od Symphera s.r.o., které jsem absolvoval.

 

Když jsem v lednu na konferenci #Agile2019 slyšel Martina Klusoně a Přemysla Miku hovořit o úskalích agilních transformací, už jsem tušil, že květnový PRINCE2 Agile® lektorovaný těmito dvěma pány nebude ztráta času. A nemýlil jsem se - Symphera s.r.o. stále drží laťku kvality ve školení projektového řízení proklatě vysoko. Po kurzu se cítím příjemně agilně :-) Nějaký tip ze školení? Tak třeba: "Pokud není zákazník spokojený, tak ten #agile neděláte dobře." Symphera s.r.o. je tedy 100% #agile!

Potřebujete poradit? Zavolejte, napište nám: +420 731 287 517, office@symphera.com  |  English  |